Вибір ППП — справа непроста, і в одній статті досить складно охопити усі критерії. Оскільки щоб вибрати відповідний софтстартер, треба врахувати безліч чинників, таких як: вид пристрою, його потужність, кількість пусків і багато інших. Але все ж таки деякі загальні правила ми освітимо.

Умови навантаження

Залежно від вашого пристрою, пуск може бути нормальним або важким. Це залежить від розміру махового колеса двигуна, що визначає швидкість запуску.

Нормальний пуск (максимальний час запуску — 20 секунд). В цьому випадку підійде ППП, номінальна потужність якого дорівнює потужності двигуна. У цю категорію потрапляють: компресори, елеватори, насоси, відцентрові насоси, ескалатори і короткі конвеєрні стрічки.

Важкий (триваліший) пуск. Виберіть софтстартер з номінальною потужністю вище, ніж ваш пристрій. Цей варіант підходить для: довгих конвеєрних стрічок, млинів, мішалок, міксерів, дробарок і відцентрових вентиляторів.

Кількість запусків за годину

Якщо запуск двигуна робиться не частіше 2-3 раз на годину, виберіть модель, номінальний струм якої рівний або вище за номінальний струм вашого пристрою.

Якщо за годину робиться більше 10 пусків, рекомендуємо вибрати одну з моделей частотних перетворювачів

Шунтуючі контактори

Існують моделі софтстартеров із вбудованим шунтуючим контактором, а також без нього.

Перший варіант мінімізує навантаження на симістори і знижує тепловиділення ППП. Такі моделі економлять місце, оскільки немає необхідності в охолоджувальних радіаторах.

Деякі софтстартеры працюють без шунтування, проте це зменшує номінальний струм, а також збільшує габарити за рахунок додаткових охолоджувальних пристроїв.

Інші критерії вибору софтстартера:

  • Рівень захисту ППП: від перевантажень, занижених струмів і коротких замикань.
  • Фази регулювань: двофазні або трифазні. Перший варіант дешевше і підійде для "легких" пристроїв. Але дорожчі, і при цьому надійніші — трифазні софтстартери, розраховані на часті пуски.
  • Особисті переваги по габаритах, ціні і виробнику.

Якщо ви сумніваєтеся, який конкретно ППП потрібний саме у вашому випадку, залиште заявку на зворотний дзвінок у будь-який час. Ми вам передзвонимо і допоможемо з вибором!

Хочете купити пристрій плавного пуску або дізнатись додаткову інформацію?

Заповніть форму зворотного зв'язку, і наш фахівець зв'яжеться з Вами в найкоротші терміни!