
Перетворювач частоти — принцип дії.
Основним призначенням частотного перетворювача є зміна швидкості роботи будь-якого електродвигуна. Фактично, він управляє насосом або вентилятором для досягнення оптимальних параметрів пуску, продуктивності роботи і зупинки. Відбувається це за рахунок керованої трансформації стандартної напруги 220V або 380V з частотою в 50Гц у вихідне з частотою від 0 до 600. Причому змінюється не лише частота, але й амплітуда коливань.
До можливостей "частотного перетворювача для вентилятора" або підіймального механізму з асинхронним двигуном відноситься можливість зміни напряму обертання робочого механізму, функція плавної зупинки і гальмування.
Сучасний "частотний перетворювач для свердловинного насоса" з цифровим керуванням може сигналізувати про усі параметри роботи електродвигуна: споживаній потужності, частоті обертання валу, обертального моменту. На основі отримуваних даних, можна вчасно помітити несправності, що з'являються, і вжити заходи до їх завчасного усунення.
Насоси, які встановлюють у свердловинах або циркуляційних системах водопостачання споживають досить багато електрики. Але їх високе енергоспоживання не завжди відповідає реально необхідній продуктивності. Свердловинний насос може в конкретний момент часу працювати для наповнення мембранного бака за відсутності витрати води споживачами. Не має значення: накачає він воду за 5 або 10 хвилин. Але за десять хвилин роботи на низьких оборотах він витратить на третину менше електроенергії, а знос зменшиться в два рази. Те ж саме стосується і циркуляційних систем опалювання. Адже максимальна продуктивність потрібна тільки при найбільшій температурі теплоносія. А якщо вона знизилася, то і енергоспоживання насоса доцільно зменшити.
Виходить, що "частотний перетворювач для насоса", ціна якого суттєво нижче вартості двигуна дозволяє заощадити електроенергію і продовжити термін служби дорогого обладнання. Окрім зниження робочих обертів до оптимального рівня, він забезпечує плавний пуск. Саме у момент запуску, обмотки електродвигуна пропускають максимальний струм і можуть перегоріти. Крім того, запірна арматура, труби і місця з'єднань піддаються потужному гідроудару. Поступовий запуск мінімізує ці риски. Тому частотний перетворювач для насоса просто необхідно купити і встановити у більшість систем автономного водопостачання і опалювання.
Частотні перетворювачі для насосів виготовляються із застосуванням схеми подвійної зміни характеристик струму. Вони містять три основні модулі:
Імпульсний інвертор складається з 5-8 ключів-транзисторів. Звичайно це транзистори класу IGBT. Контролер складається з процесора з, підключеними до нього, датчиками тиску. Коли тиск у накопичувальному баку знижується, відбувається плавний запуск свердловинного насоса. Користувач самостійно встановлює час розгону від 5 до 30 сек. Як тільки тиск досягає номінального рівня, насос може продовжити обертання на мінімальних оборотах або повністю зупиниться. При відкритті крану, він підкачує воду в необхідних кількостях.
Частотний перетворювач для вентилятора просто необхідний в системах промислового димовидалення і кондиціонування. У системах вентиляції він дозволяє економити електрику, підтримуючи при цьому оптимальний режим повітрообміну. Вентилятори не так вимогливі до характеристик струму і напруги, їм не потрібні стабільний момент на обертальному валу або примусове гальмування. Випускаються спеціальні серії перетворювачів, які позбавлені непотрібних функцій. Але у будь-якому разі, номінальні параметри частотного перетворювача повинні перевищувати максимальні для вентилятора.
Наша компанія вже багато років займається продажем і сервісним обслуговуванням "частотних перетворювач для насосів і різного промислового обладнання, а наші ціни нижчі ринкових, тому що ми співпрацюємо з фірмами-виробниками безпосередньо. Ми завжди йдемо назустріч покупцям: проводимо пуско-налагоджувальні роботи, детально інструктуємо, виконуємо сервісне і післягарантійне обслуговування. Купуйте у професіоналів!
Консультація фахівця